fbpx

Alătură-te

Poziții disponibile

MARKETING

Coordonator

Remote

Ai mai lucrat cu echipe numeroase remote și ai experiență pe partea de marketing? Ești o fire conștiincioasă și organizată?

Design

Remote

Ești creativ și ai experiență în design grafic la nivel mediu și ai cunoștințe medii în utilizarea programelor de editare grafică?

Copywriting

Remote

Ai experiență sau ești pasionat de redactarea și editarea articolelor  și știi să le adaptezi în funcție de publicul țintă?

Resurse Umane

Voluntariat HR

Remote

Vrei să ții la punct activitățile interne de recrutare și selecție sau îți dorești să contribui la sporirea și menținerea motivației și implicării membrilor Choice? Află mai multe despre rolurile din HR

Close Menu

Coordonator Marketing

Asociația Choice este un ONG axat pe promovarea psihologiei științifice în România.

Misiunea noastră este să diseminăm cunoștințe validate științific din domeniul psihologiei prin conferințe, campanii de conștientizare și servicii psihologice de calitate.

Până acum am organizat conferințe naționale cu peste 200 de participanți și postăm zilnic pilule informative pe pagina noastră de Facebook.

Responsabilitățile tale în rolul de Coordonator Marketing vor include:

  •  gândirea strategiei pe termen scurt și mediu a departamentului, împreună cu boardul
  • participarea la ședințele de bord și la ședințele de planificare a obiectivelor pe termen lung
  • coordonarea membrilor departamentului în îndeplinirea acestor obiective
  • organizarea ședințelor bilunare
  • delegarea sarcinilor în funcție de abilitățile și planurile de dezvoltare ale membrilor
  • urmărirea îndeplinirii activităților propuse și oferă suport la nevoie
  • oferirea de feedback constructiv membrilor echipei (inclusiv pe materiale de Copywriting și Design)
  • gestionarea eventualelor neînțelegeri apărute în cadrul echipei, mediază relațiile din interiorul departamentului la nevoie și  menține motivația echipei

Ești candidatul potrivit dacă:

  • ești pasionat de Social Media și ai abilități de interacțiune online
  • ai mai coordonat echipe de cel puțin 5 persoane pe diferite proiecte, altele decât cele de la facultate
  • ești deschis, sociabil și îți dorești să menții oamenii la curent cu informații relevante despre activitatea Choice sau alte teme importante din psihologie
  • ai abilități de creare a unor postări captivante și adecvate publicului nostru țintă
  • cunoștințele de storytelling și dezvoltare de reclame online nu sunt obligatorii, dar ar putea fi utile

Ai un loc la noi în echipă dacă:

  • ești responsabil, punctual și îți gestionezi bine timpul
  • ești răbdător și dornic de a învăța lucruri noi despre mediul online și nu numai
  • ești creativ și dornic de a investi timpul în crearea de conținut captivant
  • adopți o gândire critică și o analiză riguroasă a informației care ajunge la tine
  • consideri că dezinformarea e o problemă actuală, ce poate fi depășită prin popularizarea informației de calitate
  • îți place să fii la curent cu ultimele noutăți din marketing
  • ești sociabil și te atrage ideea de a lucra și de a te dezvolta într-o echipă deschisă, vorbăreață și plina de simțul umorului, care încurajează exprimarea liberă a ideilor și feedback-ul reciproc

Dacă ai la dispoziție între 8 și 10 ore libere (incluzând ședințele de bord și cele de departament) pe săptămână și ești interesat/ă să ni te alături, trimite CV-ul tău și o scurtă scrisoare de motivație în formularul de mai jos, până la data de 24 noiembrie 2019.

Așteptăm cu interes să te cunoaștem!

The CHOICE is yours!

Design

Descriere

Echipa CHOICE se mărește! Căutăm noi membri pentru a se alătura departamentului de Marketing – Design!

Asociația Choice este un ONG axat pe promovarea psihologiei științifice în România. Misiunea noastră este să diseminăm cunoștințe validate științific din domeniul psihologiei prin conferințe, campanii de conștientizare și servicii psihologice de calitate. Până acum am organizat conferințe naționale cu peste 200 de participanți și postăm zilnic pilule informative pe pagina noastră de Facebook.

Responsabilitățile tale în departamentul de Design vor include:

  • crearea de materiale vizuale pentru proiectele și evenimentele Choice
  • implicarea în sesiuni de brainstorming pentru crearea materialelor grafice
  • oferirea de feedback constructiv asupra materialelor realizate de ceilalți colegi
  • participarea și implicarea la ședințele și întâlnirile departamentului de Marketing

  • ești creativ și ai experiență în design grafic la nivel mediu
  • ai cunoștințe medii în utilizarea programelor de editare grafică (ex. Photoshop, Corel, Adobe Illustrator, etc)
  • ai abilități de creare a diferitelor forme de materiale grafice (ex. postere, bannere, cărți de vizită)
  • ai abilități de primire și oferire a feedback-ului constructiv și asertiv asupra lucrărilor tale sau ale celorlalți colegi
  • ne bucurăm și dacă ai cunoștințe de webdesign pe care ai vrea să le pui în practică, deși nu e un criteriu de excludere

  • ești răbdător și accepți feedback-ul constructiv pentru a-ți dezvolta propriile abilități
  • îți place să fii la curent cu ultimele noutăți din știință și psihologie
  • ești sociabil și te atrage ideea de a lucra și de a te dezvolta într-o echipă deschisă, vorbăreață și plină de simțul umorului, care încurajează exprimarea liberă a ideilor și feedback-ul reciproc

Dacă ai la dispoziție între 4 și 6 ore libere pe săptămână și ești interesat/ă să ni te alături, trimite CV-ul tău și o scurtă scrisoare de motivație în formularul de mai jos, până la data de 1 octombrie 2019.

Copywriting

Responsabilitățile tale în departamentul de Copywriting vor include:

  • revizuirea, editarea și oferirea de feedback la nivelul structurii și formei de prezentare a  materialelor ce urmează a fi postate pe Facebook, pe blogul Choice, precum și a conținutului realizat pentru colaboratorii noștri
  • adaptarea limbajului și conținutului specializat, pentru a ajunge mai ușor și eficient la publicul larg
  • participarea la sesiunile de training oferite de Choice pentru dezvoltarea continuă a abilităților de copywriting

  • ai experiență sau ești pasionat de redactarea și editarea articolelor (mai ales articole din domeniul psihologiei, sănătății sau organizațional) și știi să le adaptezi în funcție de publicul țintă
  • ai bune cunoștințe de gramatică și vocabular – atât în limba română, cât și în limba engleză
  • ai experiență în acordarea feedback-ului constructiv asupra materialului redactat de alți colegi, pentru a contribui la perfecționarea formei sale finale

  • ești o persoană curioasă, proactivă și dornică de a învăța lucruri noi
  • te atrage ideea de a lucra și de a te dezvolta într-o echipă deschisă, vorbăreață și plină de simțul umorului, care încurajează exprimarea liberă a ideilor și feedback-ul reciproc

Dacă ai la dispoziție între 4 și 6 ore libere pe săptămână și ești interesat/ă să ni te alături, trimite CV-ul tău și o scurtă scrisoare de motivație în formularul de mai jos, până la data de 1 octombrie 2019.

Căutăm noi membri pentru cele două roluri din departamentul de Resurse Umane. Ești pasionat de domeniul resurselor umane și dornic să ții la punct activitățile interne de recrutare și selecție sau îți dorești să contribui la sporirea și menținerea motivației și implicării membrilor Choice?

Află mai multe despre rolurile de resurse umane.

Asociația Choice este un ONG axat pe promovarea psihologiei științifice în România. Misiunea noastră este să diseminăm cunoștințe validate științific din domeniul psihologiei prin conferințe, campanii de conștientizare și servicii psihologice de calitate.

Voluntarii vor fi activi în toate activitățile HR în care doresc să se implice, dar vor avea și activități specifice uneia dintre ariile: administrativ sau social.

Activități comune:

  • derularea campaniilor de recrutare și selecție periodice
  • susținerea și implicarea în integrarea noilor membri în cadrul asociației
  • participarea și implicarea la ședințele și întâlnirile departamentului de Resurse Umane

Aria HR administrativ

  • parcurgerea completă a procesului de recrutare, împreună cu alți membri Choice
  • desfășurarea altor activități administrative în cadrul departamentului

Ți s-ar potrivi aria HR administrativ dacă:

  • ai ochi de șoim în identificarea celor mai potrivite persoane pentru rolurile noastre
  • ai bune abilități organizatorice
  • ai cuvintele la tine atunci când este necesar să comunici echipei
  • ești atent la detalii
  • te împrietenești rapid cu platformele online de comunicare

Aria HR social

  • organizarea de activități pentru menținerea coeziunii echipei
  • propunerea și implementarea unor strategii și metode inovative de a menține și îmbunătăți motivația echipei
  • atragerea noilor membri în Choice pe canalele din online sau în persoană

Ți s-ar potrivi aria HR social dacă:

  • ai excelente abilități sociale și de comunicare
  • spiritul de observație face parte din punctele tale forte
  • ești organizat și perseverent
  • te adaptezi rapid situațiilor noi și provocatoare
  • preiei inițiativa și reușești să îi implici pe ceilalți în activități

Dacă ai la dispoziție 4 ore libere pe săptămână și ești interesat/ă să ni te alături, trimite CV-ul tău și o scurtă scrisoare de motivație până la data de 1 octombrie  2019, menționând și aria pentru care îți dorești să aplici din cele de mai sus.

Mulțumim!

Este simplu, tot ce trebuie să faci este să copiezi contul nostru și să-l folisești pentru transfer. Scurtă descriere aici poate despre unde se duc banii lor sau cum le multumiti.

RO24BTRLRONCRT0298527201

Titular: Asociatia Choice
Banca: Banca Transilvania